דלג לתוכן

הנפקות לציבור, מיזוגים ורכישות

הנפקות ציבוריות, מיזוגים ורכישות

כחלק מפעילותה, רהב תקשורת מספקת זרם ייעוץ שוטף, כולל גיבוש אסטרטגיה מקיפה מול התקשורת עם התמחות ייחודית בתחום העיתונות הפיננסית.

 החברה מספקת שירותי תקשורת לחברות ציבוריות הנסחרות בבורסות שונות, לצד שירותי יחסי ציבור שהחברה מספקת גם לקבוצת מממנים פרטיים.

לרהב תקשורת ניסיון רב בסיוע לחברות בתהליך ההנפקה, המיזוגים והרכישות.

 בשנים האחרונות ליוותה החברה אסטרטגית הנפקות גדולות בבורסה הישראלית, בבורסה בניו יורק, בנאסד"ק ובבורסה הסינית, וכן במיזוגים ורכישות משמעותיים.

מה בדיוק חברה מציעה?

הנפקה ציבורית היא הנפקה בה חברה פרטית מציעה לראשונה את מניותיה למכירה לציבור (הנפקה) או חברה שכבר נסחרה ומציעה שוב את מניותיה לציבור. זה נעשה בדרך כלל על ידי חברות הזקוקות להון כדי להתרחב, ובוחרות לגייס אותו מהציבור.

יתכן גם שחברה לא מצאה משקיעים פרטיים ולכן בוחרת ליצור קשר עם הציבור. ההנפקה מאפשרת לחברות להרחיב את פעילותן במידה ניכרת על ידי גיוס חוב והון באמצעות פלטפורמה נוחה בפיקוח.

היתרונות של ההנפקה הם:

נזילות - רישום למסחר מאפשר למייסדים למכור מניות, לשנות מבני בעלות משפחתית או קולקטיבית ולהשתמש במניות כבטוחה לאשראי.

שווי מניות החברה - הרישום למסחר מעניק לחברה הערכה שוטפת ומאפשר רכישות ומיזוגים באמצעות החלפת מניות.

פלטפורמה לגיוס הון נוסף תוך שימוש בתשקיף מדף - תשקיף מדף הוא כלי פיננסי המשמש בשוקי ההון העולמיים המתקדמים, המאפשר למנפיקים להציע ניירות ערך לציבור בהתראה קצרה, מספר פעמים בתקופה של שלוש שנים, ללא זמן ממושך. תהליך יקר. אפשרות זו מעניקה לחברות ציבוריות גמישות רבה לצאת לתהליך הנפקת מניות או גיוס חוב.

הציבור הוא שותף בחברה - גיוס הון בבורסה מאפשר לציבור לקחת חלק בהצלחת החברה, בעוד ליבת השליטה נותרה בידי בעלי החברה, הממשיכים לנהל את החברה על פי האסטרטגיה שלהם. וחזון עסקי.

היתרונות לחברה שנרשמת ונסחרת היא בכך שהיא מפרסמת דוחות כספיים ומידע עדכני אחר ובכך מקלה על ההתקשרות עם בנקים, ספקים ולקוחות. הצורך בפרסום דוחות ציבוריים משפר את התנהלותן של חברות רשומות. יכולתם לספק אפשרויות לעובדים עשויה לתרום לניהול משאבי אנוש ולמחויבות העובדים לחברה.

יתרון בולט נוסף בהנפקה ציבורית הוא היכולת להיחשף פחות להתערבות משקיעים ובעלי מניות. הנפקה ציבורית תורמת בדרך כלל למוניטין ולפרסום החברה. רישום המסחר מאפשר גם למייסדים למכור מניות, לשנות מבני בעלות משפחתית או קולקטיבית ולהשתמש במניות כבטוחה לאשראי. הרישום למסחר מעניק לחברה הערכה שוטפת ומאפשר רכישות ומיזוגים באמצעות החלפת מניות.

הנפקת חברה פרטית

בכל מקרה, יותר ויותר ישנן הנפקות ציבוריות של חברות פרטיות. תחום זה מתרחב ולמעשה מאפשר למשקיעים להתקרב לסוגים אחרים של השקעות - חברות פרטיות. הנפקה של חברה פרטית לציבור הנעשית באמצעות הפלטפורמות למימון המונים המוני - זו פנייה לציבור הרחב להשתתפות בהנפקה כאשר תהליך זה מאושר ומפוקח על ידי הרשות הרלוונטית.

מיזוגים ורכישות - איך זה עובד?

מיזוגים ורכישות (M&A) - התחום שנסוב סביב העברת שליטה ושינויים מבניים בחברות. מדובר בעסקאות שמובילות לחיבור של מספר חברות ליחידה עסקית אחת. התוצאה של עסקאות אלה היא שאחת היחידות העסקיות מוטמעת או נשלטת על ידי היחידה העסקית האחרת.

מהי עסקת רכישת חברה?

עסקת רכישה היא עסקה בה הבעלות הנרכשת עוברת לידי החברה הרוכשת, אך החברה הנרכשת ממשיכה להתקיים.

מהי עסקת מיזוג תאגידית?

עסקת מיזוג תוגדר כעסקה בה חברת היעד מעבירה את כל פעילויותיה ונכסיה לחברה מקבלת וחברת היעד מפסיקה להתקיים (רישום החברה נמחק. (

דוגמאות לסוגיות ענק של רהב תקשורת:

בין החברות, ההנפקה הענקית של חברת המשחקים הבינלאומית פלייטיקה בנאסד"ק לפי שווי של כ -$ 12 מיליארד, הנפקת חברת ARCO CORP, תחנת דלק וחנות נוחות בארה"ב, בנאסד"ק לפי שווי של $ 1.4 מיליארד. , הנפקת קבוצת כרטיסי ישראכרט האשראי הגדול ביותר בישראל בשנת 2019, במסגרתו השלימה הצעת מכירה של כ- 65% מהונה תמורת כ- 1.76 מיליארד ש"ח ובשווי שוק של 2.7 מיליארד ש"ח במה שהפך להנפקה הגדולה ביותר. בעשור האחרון לאחר הנפקת עזריאלי, סייענו בהנפקת אדמה בבורסה הסינית כמו גם בחברות רבות אחרות.

לסיכום, רהב תקשורת מייצגת מגוון רחב של חברות, כולל חברות ישראליות וזרות, ציבוריות ופרטיות, בחלק מהמיזוגים והרכישות הגדולים שנעשו בישראל. בין לקוחות המשרד בתחום המיזוגים והרכישות נמנים חברות תעשייה, חברות שירותים, חברות היי-טק וחברות סטארט-אפ.

למידע נוסף על הנפקות ציבוריות, מיזוגים ורכישות ושירותים אחרים, אנא צרו איתנו קשר בטלפון: 03-7188555

למידע נוסף על הנפקות ציבוריות, מיזוגים ורכישות ושירותים אחרים, אנא צרו איתנו קשר בכתובת: +972-3-7188555 או השאירו פרטים לחזרה

HE