דלג לתוכן

דוברות

משרדנו מתמחה מזה 25 שנה בדוברות של ארגונים, חברות, מותגים ובכיריהם בעבודת הדוברות. הדוברות למעשה מחברת בין החברה לבין גורמי התקשורת השונים, מהתקשורת המסורתית ועד לאמצעי התקשורת במדיות החברתיות.

מהי דוברות?

עבודת הדוברות במרכזה היא העברת המסרים המדויקים, הרשמיים של החברה אל גורמי התקשורת. הדובר הוא למעשה השופר או הרמקול של האדם או החברה אותה הוא מייצג. באותה העת הוא גם הנציג של החברה או המיוצג עבור התקשורת הפונה אליו.

מה ההבדל בין דוברות לבין יחסי ציבור?

הדוברות, להבדיל מעבודת יחסי הציבור, הייתה בעבר ככלי המשמש הצינור המחבר באופן מקצועי בין התקשורת למיוצג, אך בשנים האחרונות עבודת הדוברות התפתחה והתמקצעה עוד יותר והפכה להיות משמעותית ביותר, לעיתים אף קריטית מאד, והתחברה בסינרגיה לעבודת יחסי הציבור. זאת כאשר הדובר משמש ככלי של יחסי הציבור, ובעל הכח והיכולת המקצועית להעביר את המסרים של החברה/המיוצג, וביכולתו לקדם את האינטרסים של החברה/המיוצג תוך אסטרטגיה שיווקית תקשורתית מלאה.

דוברות מסוג אחר עם רהב תקשורת

כדוברים של מאות חברות, מותגים ונציגיהם לאורך שנות נסיונינו, אנו מתמחים בייצוגם המקצועי של כל אחד מהם, תוך יצירת התמחות לכל נציג חברה ומותג, קטן כגדול, המקבל את הבמה המלאה, תמיכה 24/7 365 ימים ו 360 מעלות בכל תחומי החברה.

עם כל אחד מלקוחותינו אנו יוצרים ובונים מערכת מקצועית הבנויה מההתמחות המקצועית המדויקת והמעמיקה של הכרת תחום העשייה של כל מיוצג, בניית האמון הדרוש למלא תפקיד זה ביושרה ובמקצועיות, מתוך אמונה שכל אחד מהמיוצגים הוא חלק מאתנו ואנו חלק ממנו.

עבודת הדוברות מגוונת ויכולה להיות בעלת פנים רבות, ובהיקפים שונים. ישנם מקרים בהם הדובר הוא הפנים של החברה המיוצגת, ובאמצעותו התקשורת מקבלת מידע ונעזרת לקבלת המידע הדרוש לה. תפקיד הדובר מותאם לכל חברה על פי צרכיה, ע"פ ההון האנושי שלה ולמטרותיה. דובר החברה מעניק לראשי החברה את הכלים הדרושים, ההדרכה, ויוצר ומתווה את הדרך והאסטרטגיה בה הוא ממליץ לנקוט, על מנת להגיע למטרות התקשורתיות של החברה מול הציבור. ישנן חברות בהן הדובר אינו משמש כפני החברה אך הוא זה שבונה את המהלכים התקשורתיים ומתווה את הדרך בה החברה מדברת ומספרת את הסיפור שלה.

בעתות משבר תפקידו של הדובר משמעותי ביותר, והדובר הוא חומת המגן של החברה/המיוצג. הדובר בתפקיד מורכב המייצג את התקשורת מול החברה, ואת החברה מול התקשורת. כמי שעומד בתווך הדובר הוא זה שיכול להגן על החברה המיוצג מטרותיה והאינטרסים שלה, תוך הכרה מלאה והתמחות מקצועית של תחום התקשורת הרלוונטי. סינרגיה זאת הכרחית בעתות משבר, ומהווה את החיץ המקצועי הדרוש לנהל את המשבר מול הציבור ומול התקשורת.

מהו דובר?

הדרך הטובה ביותר היא לראות את תפקיד הדובר כמו סופר, לעיתים הוא סופר צללים ולעיתים הוא זה שבחזית המסך, לעיתים רק קולו נשמע ולא יראו את פניו, ולעיתים יקראו וישמעו רק את המילים שרקם. הוא זה שמספר את הסיפור. הדובר הוא הקול הנשמע, על כל המשתמע מכך. הסיפור עצמו הוא של שלכם: הסיפור של החברה, של האדם המייצג אותה, של העשייה, של המטרות והמקומות אליהם נרצה להגיע.

כמו סופר ביצירתו, כך הדובר הוא הדמות האנושית המייצגת את החברה או המיוצג. חיבור שהכרחי בעידן בו דרוש אמון ומקצועיות והתמחות עמוקה בכל תחום ותחום.

אנו ברן רהב תקשורת דוברים מזה עשרות שנים בהצלחה, מאמר זה מבוסס על שנים של ניסיון, עבודה קשה ומסירות. אם יעלה הצורך - רהב תקשורת תעזור לך.

למידע נוסף על דוברות ושירותים אחרים, אנא צרו איתנו קשר בכתובת: +972-3-7188555 או השאירו פרטים לחזרה

HE